selülit masaj yağı

Profil Detayı

Tıbbi olarak fizik tedavi uygulamalarında kullanılan masaj çeşitleri arasında olan bölgesel masaj, ağrı ve uykuyu düzenli hale getirmek adına kullanılır. İş hayatında geçirilen vakit ile vücudun duruş ve kullanımından etkilenen deformasyonunu gidermeye yönelik bir uygulama olan bu masaj dinlenmeye ve uzun süreli vücudun yanlış kullanımına dayalı oluşan tahribatları düzeltmektedir.
Bölgesel masaj, masaj teknikleri kullanılırken vücudu belirli bölgelere ayırarak uygulanmaktadır. Vücudu bölgesel olarak iyileştirmeye yönelik ikili bölümlere ayırır. Bölgesel olarak uygulanan masaj; baş ve boyun, kol – bacak ve ayak, ense ve omuz – sırt, sırt ve bel olarak ayrılmaktadır.
Baş ve boyun
Baş ve boyun bölgesine uygulanan masaj ile tutulmalara ve eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Bununla birlikte sağlanan fayda olarak stresten uzaklaşma, rahat bir uyku deneyimi yaşama gibi etkenler gelmektedir. Ofis ortamında uzun süre bilgisayarla işlem görmek boyun bölgesine olumsuz etki eder. Ayrıca stresli bir iş ortamı da yine baş ve boyun bölgesini etkilemektedir. Bu masaj ile bu ağrılar giderilmektedir.
Kol – bacak ve ayak
Bu bölge de uzun sürede ayakta bulunan bireyler için ağrılara neden olan bölgede bu masaj ile halsizlik ve yorgunluk hissi ortan kalkmaktadır.
Ense ve omuz – sırt
Ağır yük taşıyan ya da uzun süre ofiste masa düzenini yani duruş bozukluğunu oluşturan bu bölgede uygulanan masaj, alışkanlıkların neden olduğu ağrılara deva olmaktadır.
Sırt ve bel
Bu bölge de yine iş hayatının katkısı bulunmaktadır. Uzun süre aynı duruş ve yanlış duruş ile vücut kötü bir görünüm ve sağlıksız yaşam koşullarına neden olur. Bu bölge de uygulanan masaj, dinlenme ve alışkanlık gidermeye yöneliktir.
Bölgesel masaj ile tedavi olarak ve konforlu yaşam olarak başvurulmaktadır. Sağlıklı ve dinlenmiş bir vücut iyi bir vakit ve düzenli uykuyu beraberinde getirmektedir.