regl masajı

Profil Detayı

AROMATERAPİ MASAJI İLE RAHATLAMAYI HİSSEDİN
Günümüzde masaj yaptırmak sadece keyif için değil birçok sağlık sorunu için de tercih edilmektedir. Bu masajlardan umulan sonuç rahatlamak ve gevşemektir. Vücudunuzda sert ve ani dokunuşlar yerine daha nazik, yavaş ve düşük tempolu temaslar isteyenler için en uygun masaj seçeneği aromaterapi masajıdır. Masajın adından da anlaşılacağı gibi, bu masaj şekli değişik esanslı yağlar ile uygulanmakta ve özelliğini bu yağlardan almaktadır.
basaksehir-masaj-salonlari84271301
Aromaterapi Masajı Nedir?
Aromaterapi masajının özelliği bitki özlerinden elde edilen karışımlarla hazırlanan esanslı masaj yağları aracılığı ile nazik ve düşük tempoda hareketler ile uygulanmasıdır. Her sorun için farklı yağ karışımları uygulanarak, masaj talep eden kişinin rahatlaması ve gevşemesi amaçlanmaktadır.

Aromaterapi Masajı Ne İçin Yapılır?
Aromaterapi masajı hiçbir fiziksel sorununuz olmasa bile tercih etmeniz gereken bir masajdır. Bunun sebebi ise kullanılan esansların kokularının bile dinlendirici bir tazelik sağlamasıdır. Bu masaj ile fiziksel ve ruhsal olarak mutlu son amaçlanmaktadır. Aynı zamanda esanslı yağlar ile yapılan masaj sırasında, derimizin yüzeyi daha da ısındığı için eklem ve kas ağrılarına iyi gelir.
Aromaterapi Masajının Faydaları Nelerdir?
• Spor hastalıkları ve kazalarını tedavi etmeye yardımcı olur,
• Bel ve sırt ağrılarına iyi gelir,
• Kadın sağlığı için belli dönemlerde yaşanan sıkıntıları giderir,
• Hamilelikte yapılabilecek, rahatlamayı sağlayacak bir masajdır,
• Selülit ve kilo sorununu çözmeye yardımcıdır,
• Solunum, dolaşım ve sindirim sorunlarına iyi gelir,
• Romatizmalara fayda sağlar,

masaj-resmi-1352320221
Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır?
Aromaterapi masajının önceliği masaj talep eden kişinin sorununa odaklıdır. Bu soruna göre bitkilerin kök ve çiçeklerinden elde edilen uçucu yağların karışımı ile sorunu çözmeye başlanır. Bu yağlar ile vücudunuza hafif dokunuşlar ile masaj yapılmaya başlanır. Aynı zamanda kullanılan bu yağların kokusu, masaj yaptırdığınız bütün odaya yayılacaktır. Böylece sadece deri ile değil aynı zamanda koku algılama ile de uyarılma sağlanır ve çözüme gidilir. Masaj ortalama 1 saat sürmektedir.
Sizde gevşemek ve rahatlamak isterseniz, mutlu sona ulaştıran masajların başında gelen aromaterapi masajını mutlaka denemenizi öneririz.