bayanlara özel masaj salonu istanbul

Profil Detayı

Thai Masajı Nedir?

Çok tercih edilen masaj türlerinden biri de Thai masajıdır. Ucuz masaj salonu arayan bazı kişiler thai masajı yaptırmak ister. Ancak burada kaliteli bir merkezin tercih edilmesi önemlidir. Masaj salonu tercihi yaparken bizi seçen müşterilerimiz masözlerimizin profesyonelliği nedeniyle hizmetten çok memnun olarak ayrılmaktadır.

Peki nedir bu thai masajı, kaynağı nedir, nasıl uygulanır, gelin birlikte inceleyelim.

Thai Masajı Nedir?

Geleneksel olarak ismi NuadBo-Rarn’dır. Türkçede Tay olarak okunur. Bu masaj bedene, ruha ve zihne fayda sağlar, tedavi eder. Doğu kökenli bir çalışma ve terapidir.

Bu terapi, vücudu sarar, vücutta akar ve ona hayat sağlayan enerjileri kendisine çeker. Elektromanyetik enerji veya diğer enerji alanları, basınç yöntemi ile vücuda uygulanır. Bu masaj yogayla, zen shiatsuile, hatta akupresüre benzerlikler göstermektedir. Özellikle Budist öğretilerden izler taşır.

Thai masajında vücuda ‘sen’ adı verilen bir enerji hattı var kabul edilir. Bu hat boyunca yavaş, ritmik basınç ile birlikte germe çalışmaları gerçekleştirilir. Bu masaj öğretisine göre, vücutta 70 bin üstünde ‘sen’ bulunur.

Avuç içleri, baş parmaklar, dirsekler ve de ayaklar kullanıldığında  basınç uygulamaları ile on enerji hattına odaklanılır. Bu güç ile birlikte vücudunda gerilimi serbest kalır. Bu esnada yoga benzeri hareketlerle eklemler açılır, esneme hareketleri ile vücut esnekliği kişiye geri kazandırılır.

Thai Masajı Pozisyonları

Thai masajında dört adet pozisyon bulunur. Bu pozisyonları şöyle sıralayabilirsiniz:

  • Öncelikle masaj yapılan kişi sırt üstü uzanır. Bu esnada vücudun ön tarafına masaj yapılır.
  • Kişi yan tarafına döner ve bu esnada yan taraflarına masaj uygulanır.Aynı şekilde diğer yan tarafına döner ve diğer yan tarafında da masaj uygulaması gerçekleştirilir.
  • Bir diğer pozisyonda masaj yapılan kişi yüzükoyun yatar, bu aşamada kişinin arka tarafına masaj uygulanır.
  • Oturma pozisyonuna geçilir, bu masajın son pozisyonudur.

Kişinin içindeki ‘sen’ enerjisini açığa çıkaran bu masajı siz de uygulatmak isterseniz, İstanbul masaj salonu denilince akla ilk gelen firmamızla iletişime geçebilir, randevu alarak bu değerli masaj uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.