bakırköy spa merkezi

Profil Detayı

KADIKÖY MASAJ SALONLARI

Klasik Masaj Hakkında Merak Ettikleriniz

Masaj uygulamalarının tarihinin binlerce yıl öncesine dayandığı biliniyor. Bilinen en eski masaj uygulayıcıları Çinlilerdir. Çoğunlukla ağrı şikâyetlerine çözüm bulmak için masaj uygulamaları yapılmaya başlanmış ve günümüze kadar dünyanın her yerine yayılmıştır.

Klasik Masaj Nedir?

Masaj, en basit anlatımla faydalı yağlarla vücudun belirli bir bölgesini ovmaktır.Baş, boyun, yüz, sırt, el, ayak, bacak, göğüs gibi bölgelere uygulanmakta olup dilerseniz tüm vücudunuzu rahatlatmak için de genel bir masaj uygulaması olan klasik masaj uygulamasınıdeneyebilirsiniz.

Masaj yaptırmak için ağrı şikâyeti olması şart mıdır?

Masaj yaptırarak ağrılardan, şikâyetlerden kurtulmak mümkündür. Kaslarınızı gevşetmek, gergin bölgeleri rahatlatmak, şişlikleri indirmek gibi vücudunuzu rahatlatacak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak birbirinden güzel ve faydalı masaj uygulamaları mevcuttur. Ancak masajın tek faydası bedensel rahatlama değildir. Günün, haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak, enfes kokular ve mumlar eşliğinde ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek, içinde bulunduğunuz şartlardan, sorunlardan sıyrılmak için de klasik masajın büyülü dünyasına kendinizi bırakabilirsiniz.

Klasik Masaj Nasıl Yapılır?

Masaj yaptıracağınız uzman, genellikle masaj yapılacak bölgeye uygun şekilde yatmanızı sağlar. Profesyonel bir mekândaysanız, masajın en ideal şekilde yapılabilmesi için uygun masaj yatakları bulunur, ama evde masaj yaptırıyorsanız yastıklarla da uygun bir pozisyon sağlanabilir. Öncelikle masaj yapılacak bölge elle hafif ovularak ısıtılır. Genellikle güzel kokulu yağlar kullanılır. Masaj için kullanılan belli başlı yağlardan bazıları lavanta, yasemin, ceviz, okaliptüs, bergamot, soya ve rezene uçucu yağıdır. Masaj uzmanınız kaslarınızı, dokularınızı, eklemlerinizi uygun şekilde ovarak rahatlamanızı sağlar.

Klasik Masaj İçin Bir Uzmandan Yardım Almak Şart Mıdır?

Ellerinizle vücudunuza hafif hafif uygulayacağınız ovma hareketleriyle rahatlamanızı sağlayabilirsiniz. Ancak ağrılarınız, kasılmalarınız, şikâyetleriniz varsa ya da stresten kurtulmak, ruhsal ve bedensel olarak rahatlamak istiyorsanız bir uzmandan yardım almak gerekir. İyileştireyim ve rahatlayım derken daha büyük sorunlara, rahatsızlıklara hatta belki sakatlanmalara yol açabilirsiniz. Kapsamlı ve profesyonel masaj uygulaması için kendinizi güvenilir ve işinin ehli bir uzmanın ellerine bırakmalısınız.Kadıköy Masaj Salonlarıklasik masajı bugüne kadar hiç denemediyseniz alanında uzman ve güvenilir kadrosuyla sizlere eşsiz bir masaj seansı sunmak için sizleri beklemektedir..Kadıköy’de masöz arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.