mihrimah hamam

Profil Detayı

Masaj Hakkında

Masaj insanlık tarihi kadar eski olup, Eski Çin, Yunan, Hint ve Mısır uygarlıklarından beri bilinmektedir ve günümüze kadar gelmiştir. Birçok hastalık için koruyucu ve tedavi edici olarak uygulanan masaj aynı zamanda günlük hayatın stresinden kurtulmak ve rahatlamak için de yapılabilmektedir. Masaj genellikle hareketsizliğe bağlı oluşan ödemlerin giderilmesinde, lenfanjit, varis, felç gibi durumlarda,  bazı metabolizma hastalıklarında, adalelerin kuvvetlendirilmesinde, yorgun adalelerin dinlendirilmesinde ve yumuşatılmasında ve travma sonrası meydana gelen kan artıklarının giderilmesinde uygulanmaktadır.

Masajın Faydaları Nelerdir?

  • Metabolizmanın ürettiği ve hücreler arası sıvıda toplanan toksinler vücuda zarar vermektedir. Bu toksinlerin masaj yolu ile vücuttan uzaklaştırılması mümkün olur.
  • Düzenli olarak yapılan masaj sayesinde vücutta meydana gelen kulunçlar yok olur.
  • Omurga sağlığı ve sırt ağrılarının geçmesini sağlar.
  • Sindirim ve boşaltım sistemini yardımcı olur.
  • Yağ yakımını hızlandırır.
  • Kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede kan damarlarını olumlu yönde etkiler.
  • Masaj iç organları etkiler ve kasılmış kaslar gevşetilir, çalışmayan kaslar çalıştırılır.
  • Uykunun düzene girmesine yardımcı olur.
  • Selülitin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

İsveç masajı:

Genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan vücudun güne zinde başlamasına yardımcı olur. Genellikle huzurlu bir ortam sağlanır ve masaj yağları kullanılarak yapılır. Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Aromaterapi masajı:

Belirli özelliklerdeki bitki özlerinden elde edilen aromalar kullanılarak yapılan bu masaj ilk olarak Hindistan’da uygulanmaya başlamıştır. Bu masajda daha zinde olmak ve enerjiyi yükseltmek amaçlanır.

Refleksoloji:

Refleksoloji yaklaşık 12 bin yıldır uygulanan destekleyici tedavi yöntemlerinden biridir. Ayak tabanının altından ve eldeki belirli noktalardan geçen sinirlere masaj yapılarak vücudu rahatlatmak amaçlanır. Ayrıca vücut bu masaj sayesinde vücut toksinlerden arınır ve bazı hastalıkların daha kolay tedavi edilmesini sağlanır.

Anti Selülit masajı:

Selülit oluşumunun başlıca nedeni olan dolaşım bozukluğunun giderilmesini sağlayan bu masaj sayesinde selülit oluşumunda oldukça önemli bir adım kaydedilir. Kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların taze oksijen ile dolması sağlanır.

Sıcak Taş Masajı

Isıtılan taşların vücudun belli bölgelerine konularak kan dolaşımının hızlanmasını amaçlayan bu masaj da sıklıkla tercih edilen bir masaj çeşididir. Taşların sıcak uygulanması sayesinde çok kolay bir şekilde dolaşım hızlanır ve bu sayesinde kişiler oldukça rahatlamış hisseder.

Siz de birbirinden çeşitli bu masaj tekniklerinden kendinize en uygun olanlarından yararlanmak istiyorsanız Beylikdüzü masaj salonu ve Avcılar masaj salonu gibi masaj salonlarında en uygun fiyata aradığınızı bulabilirsiniz.