evde masaj ilanları istanbul

Profil Detayı

WATSU MASAJI

Watsu masajı temel olarak su içinde yapılan egzersizlerdir. Vücut üzerindeki tıkanık noktaların açılmasına yönelik özel esneme hareketlerinden meydana gelen shiatsu terapisinin, suya uyarlanmış şekli olan watsu masajı, kaslara güç ve esneklik kazandırmasının yanı sıra suyun verdiği rahatlatıcı etki ile tam bir rahatlama ve gevşeme imkanı sunmaktadır.

Kadıköy masaj salonu sizler için hazır ve masözler beklemekte.

Kadıköy masaj salonu sizler için hazır ve masözler beklemekte.

Watsu Masaj Kültürü

Watsu masajı ilk olarak Kaliforniya’da yer alan ünlü bir tatil beldesi Hot Spring’te oluşmuştur. Zen tarzında bedensel bir antrenman olan shiatsuterapisi ile su içerisinde yapılan egzersizlerin bir araya gelmesi sonucu oluşan watsu masajı, 20 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır.

Ilık su içerisinde yapılan bu masaj bu açıdan bakıldığında, kasların esnekliğini ve gücünü artırmada shiatsuterapisinden daha etkilidir. Suyun, sahip olduğu kaldırma kuvveti nedeniyle omurganın düzgün ve rahat hareketine ve eklemlerin omurga üzerinde yarattığı yükü kaldırmaya neden olması, watsu masajının shiatsuterapisinden daha etkili olmasını sağlamaktadır. Watsu masajı ayrıca, suyun yumuşak dokunuşu nedeniyle ruhsal ve duygusal açıdan da rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Watsu masajı kas geriliminin azaltılmasında, stres ve gerginliğin minimum düzeye indirilmesinde, gücün ve enerjinin artırılmasında, dolaşım sisteminin güçlendirilmesinde, ağrıların azaltılmasında, vücudun toksinlerden arındırılmasında oldukça etkili bir masaj türüdür.

watsumasaji212013368

Watsu Masajı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Watsu masajında dikkat edilmesi gereken nokta; terapinin ilk iki gününde yoğun tempodan uzak durulması gerektiğidir. Terapi sonrası yoğun tempo baş dönmesine ve yorgunluğa neden olabilmektedir bu nedenle watsu masajının tercih edileceği zamanlar özellikle cumartesi ve pazar günlerinden hemen önceki zamanlar olmalıdır.

Watsu masajı ilk uygulandığı günden itibaren, günden güne etkisini artırmıştır ve uygulanışı hızla yayılmıştır. Amerika ve Avrupa’dan sonra ülkemizde de rağbet görmeye başlayan watsu masajı, İstanbul’un tam donanımlı masaj ve spa salonlarında kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Keşke herşey dokunuşlarla yani istanbul masöz bayanların sihirli parmakları ile yapılan masaj da bitseydi. İstanbul masaj yapılırken masöz bayan kadar dinleti yani müziğin ve masaj taşlarının da etkisi yüksektir buna Müziğin etkisi daha yüksek diye bir iddaa da bulunsak aksini inkar edecek kimse çıkmaz en azından öyle sanıyorum o yüzden sizler’de masaj yaptırırken alttaki verdiğim tarzda bir müzik ile aldığınız haz ve huzuru katlamak istiyorsanız bu tavsiyeme mutlaka kulak verin lütfen.