avcılar hamam kral 85 salonu

Profil Detayı

Refleksoloji ve Terapötik Masaj

Refleksolojimasajı ayak, ayak bileği, bacaklara, eller ve kulaklarauygulanan masaj yöntemidir. Terapötikmasaj ise aynı bölgeler baz alınarak aromatik yağlar ile uygulan masaj tekniğidir.Her iki yöntemde sinir uçlarına denk gelen bölgelere uygulandığı için tüm vücudun rahatlamasını sağlanabilmektedir. Terapötik masajda yağların yaymakta olduğu aromatik kokular ile vücudun ve zihnin rahatlaması sağlanabilmektedir. Çin tıbbında da oldukça önemli bir yer almaktadır.

Refleksologlarrefleksoloji doğru uygulayabilmek vücudumuzun hangi bölgesine denk geldiğini anlayabilmeleri için haritalar kullanılmaktadır.

Refleksoloji Ve Terapötik Masaj Ne İçin Yapılır?

Refleksoloji ve Terapötik Masajlarındanuygulayıcının sinir sistemindeki tıkanıklığı veya stresi azaltmak ve vücudun enerjisini dengelemek için faydalanılır.

Refleksoloji Ve Terapötik Masajın Faydaları Nelerdir?

Refleksoloji ve Terapötik Masaj kas ve sinir ağrıları başta olmak üzere, uykusuzluk, devam eden yorgunluk, baş ağrılarını hafifletmektedir. Bunun yanı sıra iç organlarımızda karşılaştığımız tüm hastalıklarının temelinde yatmakta olan faktörleri de tedavi edici özelliktedir. Kulunçları yok eder. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Refleksoloji Ve Terapsajötik Masaj Nasıl Yapılır?

Vücudumuzdaki her sinir ayaklarımızdaki bir noktaya denk gelmektedir.  Ayaklarımızdaki bu noktalara masaj yapılması iç organlarımızda karşılaştığımız tüm rahatsızlıklardan, sinir veya kas ağrılarına kadar tedavi edici olabilmektedir. Uygulamanın şekli ve süresi yaşa, fiziki özelliklere göre değişebilmektedir. Ortalama süre 30 ile 40 dk arasıdır.

Refleksoloji masaj fiyatıbölgesel olarak değişebilmektedir. Ancak klinik olarak tanımladığımız genel refleksoloji fiyatı yaklaşık 85-100 TL arasında değişebilmektedir.