aksaray ili masaj salonu

Profil Detayı

Her Masajın farklı faydaları oldugu gibi Dolayısıyla masajı yapanında etkisi vardır,konusunda tecrübeli olması şarttır. Kan dolaşımını kolaylaştırmaya yarayan masajlar, damar çeperlerine doğrudan doğruya etki yaparlar. Bu masajlar özel tekniklerle uygulanırlar.
Masaja önce hafif baskı ve uzun dokunuşlarla başlanır ve git gide hızlanılır bunun arkasından kalça ve baldır kasları bölgesindeki kütle halindeki kaslar avuç içi ile yoğrulur.
son olarakda masaj dokunma friksiyonu ile bitirilir.
Eger Her gün masaj yaptırılıyorsa, masaj süresi hiç bir zaman 30 dakikayı gecmemelidir bu durum iç kanamalara neden olabilir. Haftada bir yapılan masajlar için ise bu süre bir saate kadar çıkarılabilir.
Tıpta artık kan pıhtılaşmasını önleyen ilâçların kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu ilâçların etkisi, kan dolaşımını canlandıran tedavi edici masajlarla atardamar tıkanmaları derdini
ortadan kaldırmada etkilidir. İstanbul Masaj yapılarak hücrelerin daha iyi hava alması sağlanır. Kaza ya da hastalık nedeniyle zayıf düşmüş kaslar masaj yapılarak güçlendirilir. Bu masaj romatizmalıların, kansızların,
uykusuzluktan dert yananların sağlık durumlarının düzeltilebilmesinde cok etkilidir…

Şifalı su masajı ;

Günümüzde Su masajı en fazla beğenilen masaj türlerinden biridir. Ancak, bu masajın evde yapılması imkânsız diyebiliriz. Sıcak banyo ve sıcak duş şeklinde yapılır.
Sıcak banyo ile masaj yaparken, vücudun su yüzeyinde kalmasını sağlamak için oldukça geniş bir havuzun içine dalınır.
Bir görevli basıncı ayarlanabilen çok güçlü bir su fıskiyesini suyun üzerinde tutarak, suyun bütün vücut üzerine püskürtülmesini sağlar.
Su basıncının istendiği gibi ayarlanabilmesi imkânı sayesinde özellikle bu tedavi kilo sorunu olanlarda ve selüliti olanlarda uygulanır. Varis-ler üzerinde de etkisi vardır.
Kaplıca suyu ile de bu masaj yapılabilir. Ancak bu uygulamada su basınçsız olarak vücut üzerine akıtılabilir. Masaj bittikten sonra kısa bir süre hareket etmeden dinlenilmelidir.
Bu tür masajın insanı dinlendirme ve zayıflatıcı etkisi vardır.
Bunun icin sizleri bu tür masajlar icin uygun olan masaj salonlarımıza beklemekteyiz, konusunda tecrübeli masözlerimizde sabırsızlıkla sizleri beklemektedir…