eve gelen masöz

Profil Detayı

Gün içindeki yoğun temponun arasında her insanın kendini arada sırada da olsa şımartması gerekir. Kendini sevdiği hoşuna gittiği bir şey ile ödüllendirmesi ona kendini daha iyi hissettireceği gibi aynı zamanda da motivasyonunu da yükseltecektir.

Sırt Masajı Neden Önemlidir?

Kimileri kendilerini alışverişle ödüllendirmeyi tercih ederken, kimileri bir yerlere gidip bulunduğu yerden uzaklaşarak kısa bir tatil yapmayı seçebilir. Ama bütün bunların dışında farklı alternatifleri değerlendiren insanlarda vardır. Mesela son günlerde daha fazla rağbet görmeye başlayan masaj salonları, kendini iyi hissetmek aynı zamanda yorgunluğunu atmak isteyenlerin ilk adresi oluyor. Özellikle insan vücudunda neredeyse bütün yükü taşıyan ve vücudumuzu şekillendiren bölgemiz olan sırtınıza yaptıracağınız ve profesyoneller ellerden çıkan bir sırt masajı size büyük bir keyif yaşatabilir.

Hangi bölgeye olursa olsun, masaj profesyonellik ve tecrübe gerektirir. Hayatınızın birçok döneminde sırt ağrıları çekmişsinizdir. Sırt masajı sadece ağrılarınızı azaltmaz, günlük yoğunluğun üzerinizde yarattığı stresi alır ve bir bakıma deşarj olarak rahatlamanızı sağlar. Masajın asıl amacı budur aslında, yani sizin rahatlamanızı ve gevşemenizi sağlamak.

Sırt Ağrısı Daha Çok Kimlerde Görülür?

Özellikle ofis ortamında masa başı çalışan insanların daha fazla sırt ve boyun ağrısı çektiği bilinmektedir. Masa başında sürekli bilgisayara bakarak ve dolayısıyla doğru pozisyonda oturulmadığı için, zamanla sırt ağrıları ile birlikte sırt eğrileşir ve kambur bir görüntü oluşmaya başlar. Bu da zamanla kaslarınızın gerilmesine sebep olurken bir yandan da düğümlenmelerine de yol açar. Dolayısıyla gerilen bu kasların gevşetilmesi gerekir. Çünkü müdahale edilmediği sürece ağrılarınızın şiddeti artacak ve artık günlük işlerinizi de etkiler hale gelecektir. Masaj yardımıyla kaslarınızdaki gerilmelerin gevşetilmesi ağrılarınızın da azalmasına yardımcı olacaktır.

Masaj Teknikleri

Masaj yapmanın birçok farklı tekniği vardır ancak herkesin bildiği üzere masajı yaptıracağınız kişi çok önemlidir. Yani öncelikle ağrının kaynağını tespit edip, ona doğru şekilde müdahale edilmelidir ki, masajın devamında da rahatlatıcı etkisi sürebilsin. İlk anlarda ağrının çıkış noktası tespit edildiğinde yumuşak dokunuşlarla masaja başlanmalıdır ki, çünkü kişinin canı biraz acıyabilir, hele de şiddetli bir sırt ağrısı var ise, ancak masaj devam ettikçe kaslar iyice gevşemeye ve açılmaya başladığından kişi de rahatlamaya ve ağrılarının azaldığını hissetmeye başlar.
Çoğu insanın günümüzde düzenli olarak masaj salonlarına giderek ağrılarından kurtulduğunu aynı zamanda kendine ayırdığı bu zaman diliminde kendini özel hissettiği biliniyor. Bu yüzdendir ki masaj salonlarının sayısı her geçen gün artmaya ve daha fazla masöre ihtiyaç duyulmaya başlanıyor. İşini iyi yapan ve profesyonel olan her elden çıkan masaj kişinin beklentisini karşılayacak ve bu memnuniyetten dolayı tekrar gelmesini sağlayacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında masaja gideceğiniz yeri de, masaj yaptıracağınız kişiyi de doğru seçmelisiniz.

Page 1 of 41 2 3 4