thai masajı istanbul

Profil Detayı

HİNT BAŞ MASAJI

Kültürel özellikleriyle bilinen pek çok masaj türü bulunmaktadır. Bu masaj türlerinden bir tanesi de Hint baş masajıdır. Binlerce yıl boyunca süregelen bir etkisi bulunan Hint baş masajı, Hindistan’da doğan ve Hindistan’da uygulanmakta olan bir masaj türüdür. Sinir uçlarına isabet eden refleks noktalarını hedef alan ve parmak baskılarına son derece ağırlık veren Hint baş masajı, ayurveda masajı ile yakınlık göstermektedir fakat bu iki masajı birbirinden ayıran en önemli fark, ayurveda masajında bol miktarda yağ kullanılması, Hint baş masajında ise yağ kullanımına çok fazla gerek duyulmamasıdır. Ayrıca Mecdiyeköy masözleri ve beylikdüzü masöz bayanlar sizlerle.

hintbasmasaji166945112

Hint Baş Masajın Önemi

Yaygın olarak stresten ve yorgunluktan arınmak için tercih edilen Hint baş masajı, kafa ve yüz bölgesindeki kan dolaşımını artırarak, sağlıklı ve düzgün bir yaşam elde etmek amacı güdülerek tercih edilmektedir. Hint baş masajı yüz, baş, boyun, omuz dokuları, eklem ve kaslarda meydana gelmiş ve birikmiş olan stresi, dağıtarak yok etmeyi amaçlamaktadır.

Masajı alacak kişinin bir sandalye üzerine oturması ve uygulayıcının omuz, kafa derisi ve boyun bölgelerinde sıkıştırma ve derin yoğurma hareketleri uygulaması olarak gerçekleşen Hint baş masajında ayrıca refleks noktalarına yavaş ve hafif basınçlar uygulanarak rahatlama elde edilmektedir.

Hint baş masajı genellikle 25 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir. Hint baş masajının yapıldığı bu süre içerisinde yaygın olarak meditasyon öğelerine yer verilmektedir.

hintbasmasaji220133886

Hint Baş Masajı Ne İşe Yarar

Hint baş masajı gerginlik, stres, uykusuzluk, baş ağrısı, yorgunluk, sinüzit, migren gibi sorunlarda, rahatlatma amacı güdülerek yapılmakta ve bu konularda en etkili masaj olarak kabul edilmektedir. Hint baş masajı omuz ve boyun eklemlerinde hareketliliğin esnekliğini artırma, lenfatik akımı ve kan dolaşımını hızlandırma, bağ dokusunu gevşetme, vücuttan toksinleri atma, kas gerginliğini yok etme gibi sonuçlar vermektedir.

Hint baş masajı, İstanbul’da hizmet veren masaj ve spor salonlarında uygulanabilmektedir. Hint baş masajı yaptırmak isteyen kişiler, bu salonlardan kolaylıkla randevu alabilir ve profesyonel masajın keyfini çıkarabilirler.