shiatsu masajı

Profil Detayı

KAĞTHANE MASAJ SALONLARI
Ayak Masajı Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Masaj denildiğinde genellikle ilk akla gelen sırt masajı, boyun masajı,bacak masajı, klasik masaj gibi masaj çeşitleridir.Ağrılarınızdan kurtulmak, şikâyetlerinizi azaltmak, uzun süreli rahatlama sağlamak, vücudunuzu dinlendirmek, stresten uzaklaşmak ve kendinizi iyi hissetmek için başvuracağınız en zevkli yöntemlerden biridir masaj yaptırmak. Her ne kadar lüks görülse de bütçenize uygun aralıklarla kendinize vakit ayırmak sanıldığı kadar maliyetli değildir. Kendinize bir güzellik yapıp, iş çıkışı ya da hafta sonunu taçlandırmak için ve tüm gün ayakkabıya sıkışan ayaklarınızı mutlu etmek için uzman ellerde bir ayak masajını denemelisiniz. Masaj merkezlerinde çok sık talep edilen bir masaj çeşidi olmasa da ayak masajıvücudu en çok rahatlatan uygulamalardan biridir.

Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

Ayak Masajı yaparken öncelikle masajı uygulayacak kişi ellerini yağlar. Uygun miktarda yağ kullanılması çok önemlidir. Az ya da çok yağ kullanıldığında masaj kalitesini düşürür. Ayak masajı uygulamasında genellikle susam yağı kullanılmakta olup, saf zeytinyağı, lavanta yağı gibi başka faydalı yağlardan da yardım alınabilir. Masaj uygulanacak kişinin kendini rahat hissetmesi, kendisini masaj uzmanına bırakabilmesi için sıvazlama hareketleriyle ayak ısıtılır. Ayak parmaklarına tek tek masaj yapılarak bütün parmaklardaki yorgunluk, rahatsızlık uzaklaştırılmaya çalışılır. Ayak tabanı ve bileklere de uygun teknikler uygulanarak, ayak ve bileklerin her noktası günün yorgunluğundan uzaklaştırılır.

Ayak Masajının Faydaları Nelerdir?

Ayaktaki bazı noktalar tüm vücudunuzdaki sinir uçlarını etkilediği için belli aralıklarla ayak masajı yaptırmak çok faydalıdır. Sadece ayak masajı yaptırarak bile vücudunuzun genelinde bir rahatlama hissedebilirisiniz. Ayrıca Kan dolaşımını hızlandırması, sinir uçlarını uyarması, vücut fonksiyonlarında denge sağlaması, daha huzurlu bir uyku sağlaması, ayak sağlığını iyileştirmesi de ayak masajının faydaları arasındadır.

Refleksoloji nedir ve nasıl uygulanır?

Refleksoloji olarak bilinen yöntemle, ayak masajı uygulaması esnasında refleks noktalarına hafif baskılar uygulanarak ayak tabanı rahatlatılır.
Bu şekilde vücuttaki sinirler uyarılır ve genel bir rahatlama sağlanır. Tabi bu ovma ve baskı uygulama işlemleri rastgele yapılmıyor. Mutlaka bir uzmanlık ve tecrübe gerektiren bu yöntemle hiç kurtulamam sandığınız şikâyetlerinizden düzenli seanslarla kurtulabilirsiniz.
Ayak masajı ve sizin taleplerinize özel hazırlanan daha pek çok uygulamasıyla Kâğıthane Masaj Salonlarıhizmetinizdedir.