otelde mutlu son masaj

Profil Detayı

İstanbul Spa Fiyatları telefon ile ulaşılarak öğrenilebilir. Alınan spa hizmetine göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Spa hizmetleri arasında masaj, sauna ve hamam gibi pek çok servis bulunur. Masaj seçenekleri kendi aralarında çeşitlenirken sauna ve hamam ile toksinleri atıcı tedavi uygulaması yapılır.

Spa Nedir?

Su ile gelen şifa anlamına gelen spa, Antik Roma’dan günümüze kadar rahatlama ve sağlık için uygulana bir yöntem. Askerlerin rehabilitasyon ve tedavi süreçleri için kullanılan bu yöntem daha sonra Avrupa’da 14. Yüzyılda ortaya çıkıyor. Çeşitli masaj yöntemleri, bitkilerin aromaterapi şifalı yönleri ve su ile yapılan terapiler ile hem rahatlama hem de vücuttaki bazı sorunlara yönelik olarak uygulanan spa da hem ruhsal hem de bedensel sağlık göz önünde bulundurularak tedavi sağlanıyor. Günümüzün spa uygulamaları daha fazla uzak doğudan etkileniyor ve uzak doğudan gelen pek çok masaj uzmanı ve pratikleri ile zenginleştiriliyor.

Spa Masajı Çeşitleri

İstanbul Spa Fiyatları masaj çeşitleri ve alınan diğer ek hizmetler doğrultusunda belirleniyor. Spa merkezlerindeki masaj çeşitleri her rahatsızlık için farklı bir türde olabiliyor. Bunlar arasında uzak doğudan gelen Shiatsu Abhyanga, Shiroabhyanga, Shirodhara gibi masaj çeşitleri bulurken aynı zamanda Taş masajı ve çamur masajı gibi çeşitler ile de uygulamalar yapılıyor.
Tai masajı ve İsveç masajı da en popüler spa uygulamaları arasında yer alıyor. Bu masaj türleri için önceden randevu almak gerekiyor.

Spa Ne İçin Uygulanır?

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ya da bazı fiziki veya mental problemlerin çözümü için spa uygulamaların başvurulabiliyor. Spa uygulamaları eğer sağlık amacı ile alınıyor buna medikal spa deniyor. Bu uygulamalar sağlık personeli tarafından veriliyor. Aromaterapi yöntemi kullanılarak uygulanan spa ile bitkilerin şifalı yönleri kullanılarak işlem yapılıyor. bu uygulama sırasında doğal bitkisel yağ karışımları, tütsüler gibi farklı şifa verici maddeler kullanılıyor Çamur ile de spa hizmeti almak söz konusu. Şifalı olduğu bilinen bir tür çamur ile masaj yapıldığında kan dolaşımı hızlanıyor ve yorgunluk gibi sıkıntılar çözüme kavuşabiliyor.

Spa Merkezleri ve Spa Fiyatları

İstanbul Spa Fiyatları, hizmetin alındığı profesyonel masöz bayan Sevilay ve hizmetin minvaline göre değişiklik gösterebilir. Bu hizmetler arasında daha önce de belirttiğimiz gibi masaj çeşitleri, sauna, hamam ve havuz da bulunuyor.