nuru masaj vip masöz bayan

Saunalı Hamam ve masaj salonu - Image 1Saunalı Hamam ve masaj salonu - Image 2

Profil Detayı

SAUNA MASAJ

Masaj uygulamaları bireylerin istekleri doğrultusunda çeşitlenen ve uygulama türlerine göre farklılık gösteren hizmetlerdir. Masaj yaptırmak bireyi bedensel olarak rahatlattığı ve vücuttaki kan dolaşımını hızlandırdığı gibi zihinsel olarakta rahatlama sağlamakta, yenilenmiş hissi vermektedir. Çoğu birey özellikle aktif olarak iş hayatı içerisinde yer alan bireyler masaj ile birlikte hem bedensel hem de ruhsal rahatlama sağlamanın yanı sıra kas sistemini de düzene sokmaktadırlar.

4-875x60094313961

Masaj türleri arasında en çok tercih edilen masajlardan birisi ise sauna masaj yöntemidir.

BUHAR İLE CİLDİNİZİ YUMUŞATIN

Sauna masajı genel olarak otellerde ve spa merkezlerinde uygulanan daha sonra kese ve buhar masajları ile desteklenen masaj türüdür. Sauna da amaç sıcaklığı oldukça yüksek bir odada belirli bir süre durarak vücudun yumuşamasını ve ölü derilerin terleme yolu ile vücuttan atılmasını sağlamaktır. Sauna da masaj yaptırmak ise vücudun bu şekilde yumuşamasına süre tanıdıktan sonra bireylerin bu sıcak ortamda kemiksel ve kas yapısı olarak da rahatlamalarına yardımcı olmak için yapılmaktadır. Sauna ortamının oluşturulmasında ki en büyük amaç yüksek sıcaklık ile birlikte terleme yolu ile vücudun bireyindeki yağların ya da toksinlerin gitmesini sağlamaktır. Bu sayede gözeneklerin açılmasına ve vücudun yenilenmesine özen gösterilmektedir.

sauna-1-875x60068542832

SAUNA MASAJININ FAYDALARI

Saunalar eski ismine göre fin hamamı olarak da bilinmektedir. Fin halkında ortaya çıkan ve günümüze kadar gelen saunalar da doğal bir terleme ortamı oluşturulduğu ve temiz bir havası olduğuna inanıldığı için adete yeniden doğmuş hissi uyandırdığı söylenmektedir. Sauna masajı yaptırırken sauna içerisinde yarım saatten fazla kalmamaya dikkat edilmelidir çünkü genel olarak bu ortamlarda sıcaklık oldukça fazla verildiği için bir süre sonra bireylerde rahatsızlık yaratma ihtimalinin olduğu söylenmektedir. Sauna masajı yaptırmaktaki diğer bir amaç ise sıcaklık ile yumuşayan iskelet sisteminin daha iyi şekilde şekle girmesi sağlamaktır. Bu uygulamalar ise farklı masajlar ile birleştirilen masaj olarak adlandırılmaktadır.