merter masaj

Profil Detayı

Vücudumuzda her bölgeye farklı masaj manipülasyonları uygulanır bunlardan bir taneside karın bölgemiz.Asagıda belirtildigi gibi karın bölgemize uygulanması gereken tarz söyledir.
Karın Bölgesine Uygulanacak masajlar : istanbul masöz bayan telefonları

Karın bölgesi masajında, el açık tutularak karın bölgesi üzerinde dairesel hareketlerle okşama işlemi uygulanır. Elle uygulanan baskı giderek arttırılır. Eller göbeğin altında uç uca gelecek
sekilde birleştirilir. El karına bastırılarak sağdan sola hareket ettirilir. Daha sonra da yoğurma işlemleri ile masaja devam edilmelidir.
Masaj, eller bele konularak başparmak ve diğer dört parmakla bastırılarak devam eder.
Ancak,organların büyük bir kısmının karın bölgesinde olduğu göz önünde bulundurularak bunlara zarar verecek hareket-lerden ve aşırı baskı uygulamaktan kaçınmalıdır.
Karın masajı göbekte bulunan yağları eritecek kültür fizik hareketleri ile birlikte uygulanırsa daha faydalı olur.

Güç için masajlar :

Kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmek icin Masaja önce friksiyonla başlamanızda fayda vardır. Yüzeysel vurmayla devam edilir. Bu vurmalar hafif şekilde başla-yarak sert ve hızlı şekle kadar cıkartılır. Vücudun esnekliğini ve
gücünü kayb etmiş bölgelere uygulanan bir masaj şeklidir. Bu masajda amaç dokuları canlandırmaktır, özellikle hızlı zayıflamak isteyenler için çok yararlıdır.
Günde bir ya da iki defa yapılmalıdır. Tedaviyi tamamlamak vede kolaylaştırmak için genellikle bir krem ya da bir losyon sürülür.
Dinçleştirici banyolar ve masaja başlamadan önce yapılan beden eğitimi hareketleri, güçlendirici tedavinin hızlıca etkisini göstermesine büyük çapta yardımcı olur.

Masaj salonu sonrası yapılmasında yararlı olanlar:

Bütün masajlardan sonra ilk önce sıcak sonrasında ise soğuk olmak üzere suyun ısısı değistirilerek duş yapılmasında yarar vardır.Banyodan sonra özellikle masaj yapılan yerleri sistemli bir şekilde
kurulamak gerekir. Bu sistemle; hareketlerin çevikleştiği, masajın yormadığı aksine dinlendirdiği ne dinçleştirdigi görülecektir.
Masaja devam edildiği süre içinde, haftada bir masaj yapılan yerlere krem sürmek yararlıdır. Bu krem piyasada bulunan bitkisel özlü kremler yada bitkisel yağlarda olabilir.
Size uygun yağları masözünüzün bilmesi gerekir cünkü bazen istenmeyen alerjik reaksiyonlara neden olabilecegi tespit edilmiştir. O yüzden her hangi bir alerjik durum söz konusuysa lütfen masaja başlamadan önce masözünüze bildiriniz..
Masajdan daha cok verim  almak istiyorsanız kafanıza takılan bir soru varsa lütfen gerekli kişilere sorun…