masaj salonu istanbul taksim

Profil Detayı

Doğal tedavi yöntemlerinden biri olan masaj, doğru uygulandığında vücuda çok sayıda yarar sağlar. Herhangi bir ilaç ya da farklı yöntemlere başvurmaya gerek bırakmadan vücudun kendini yenilemesini ve iyileşmesini sağlar. Masaj yalnızca tedavi amaçlı değil, kişinin kendini daha zinde ve mutlu hissetmesini sağlamak amacıyla da tercih edilir. Masaj sırasında mutluluk hormonu salgılanır ve kişi kendini yenilenmiş gibi hisseder. Yoğurma, sıvazlama gibi uygulanan teknikler sayesinde vücut hücreleri harekete geçer. Kan dolaşımı artar. Kaslar esner. Böylece vücut aslında olması gereken elastikiyetine kavuşur. Masajın insan vücuduna kazandırdığı fiziksel ve psikolojik yararların etkisi oldukça fazladır. Cildi güzelleştirme, stresi azaltma, vücudu forma sokma, hücreleri besleme, ağrıları azaltma gibi insan vücuduna çeşitli yararlar sağlar. Ellerle uygulanan masaj sayesinde vücuttaki tüm kötü enerji dışarı atılır. Arnavutköy masaj salonları kişinin fiziksel ve psikolojik olarak rahatlaması için çeşitli masaj yöntemlerine başvurmaktadır.

Masajın ağrıları gidermesi ve strese karşı önemli bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra vücudu güzelleştirme gibi olumlu etkileri de vardır. Özellikle selülit tedavisinde de etkili bir yöntemdir. Uygulanan doğru masaj sayesinde vücut dokusu sıkılaşmaya ve toparlanmaya başlar. Masaj sırasında ter dokusu harekete geçer ve vücuttaki fazla sıvı, zararlı toksinler dışarı atılır. Vücut sıkılaşarak normal görünümüne kavuşur. Bahçelievler masaj salonları uygulama sırasında kullandığı bitki özleri yağları sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanır. Cilt beslenir ve selülit oluşumuna neden olan yağların parçalanmasını sağlar. Düzenli olarak yapılan masaj sayesinde kişi stresin neden olabileceği hastalıklardan korunmuş olur. Huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdürmek isteyenler masajın insana kazandırdığı etkilerden yararlanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca baş, sırt, bel, boyun gibi ağrılar yaşayanlar için de doğru dokunuşlar ağrıların azalmasını sağlayacaktır. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin olması sayesinde kişinin yağ yakmasını da hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Masaj teknikleri gerçekten çok önemlidir bu alttaki verilen video’da genel olarak sinir yani uç noktalara dokunuşlarla bir insanı zevkin doruklarına veya tamamen kalıcı bir hasara neden olabileceğini unutmamalı ve masaj yaparken çok ama çok dikkat edilmesi gerekli.

 

Sizler’de yavaş yavaş ilerleyerek bol bol video izleyip teknikleri öğrenerek bir masöz veya masör olabilir bunu ister sevdiğiniz, ister aileniz veya tamamen ticari olarak kullanabilirsiniz bu tamamen sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur.