marina masaj

Profil Detayı

Masaj sözcüğü dilimize Arapça dilinden giren bir sözcük olup sıvazlamak anlamına geliyor. Günümüzde de son derece popüler. Öyle ki kimi zaman dizilerde bile karşımıza çıkıyorlar. Nitekim buna bağlı olarak da örneğin ülkemizin en büyük İstanbul ucuz masaj salonu noktasında ciddi anlamda öne çıkan birçok yerin olmasına sebebiyet veriyor.

Burada fiyat konusu elbette öne çıkıyor. Zira masaj bir temel gereksinim değil ama insanların üzerinde yer alan stresi atmaları, gevşemeleri, kendilerini daha hissetmeleri için bu tür yöntemlere başvuruyorlar. Fiyat ucuz olduğunda ise elbette kişilerin kendi bütçelerini yormuyor ve gönüllerince istedikleri masaj yaptırıyorlar.

Masaj Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

İstanbul ucuz masaj salonu seçerken ise dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken belli başlı bazı hususlar ise şunlardır:

Her ne kadar ucuz masaj salonu aransa da öncelikli olarak olayın finansal yönünden daha başka dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor
Bunların en başında seçilen masaj salonun ilgili temizlik ve hijyen kurallarına göre hizmet verip vermediği geliyor. Temizlik, tek kullanımlık ürünler bu noktada son derece önemli
Bir diğer önem arz eden husus bu alanda hizmet veren firmaların merdiven altı olarak tabir edilen yani gerekli izinleri, ruhsatı olmadan çalışıp çalışmadığıdır. Bu noktada da ciddi bir araştırma yapılmalı ve mutlaka gerekli izinleri olan, onaylı masaj salonlarından hizmet alınmalıdır.
Elbette çalışan personelin yeterliliğine de dikkat edilmelidir. Yani alanında sertifikalı ve bunu belgeleyebilen insanların olduğu masaj salonları tercih edilmelidir
Sizin gereksinimlerinize uyan masaj yapılıyor mu, masajı yapacak kişi bu alanda yetkin ve donanımlı mı öğrenilmelidir.
Ulaşımı kolay, masaj salonu içinde ekstra sosyal olanakları olan yerleri tercih etmek ise sizin için daima bir avantaj olacaktır.
Kimler Masaj Yaptırabilir?

Yine de üstte belirtilen kriterleri taşıyan kalite İstanbul ucuz masaj salonu bulmak mümkündür. Masaj için belli bir kriter var mı sorusuna verilebilecek yanıtlar ise şöyledir:

Kalp gibi herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes mutlaka yaptırabilir.
Yine de kişinin bilmediği bir hastalığı olabileceği göz önüne alınarak masaja gitmeden bir doktora danışmak gerekir.
Belli bir yaş altı ve üstündekiler masaj yaptırmaktan uzak durmalıdır( 18 yaş altı ve 65 yaş üstü)