ist masöz

Profil Detayı

Masaj Hakkında En İlginç Sorular

Masaj yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Avcılar masaj salonu taraması yaptınız. Yetmedi başka semtleri de araştırıyorsunuz. Örneğim Mecidiyeköy masaj salonu denince karşınıza ne çıkacak, merak ediyorsunuz.

Tüm İstanbul masaj salonu incelemelerinizi tamamladınız. Niyet ettiniz ve thai masajı mı aromaterapi mi seçmelisiniz bir yandan bunu düşünürken bir yandan da kimselere soramadığını sorular arasında kıvranıp duruyorsunuz. Peki nedir bu ilginç sorular ve cevapları gelin birlikte inceleyelim.

  1. Gıdıklanır Mıyım?

Masaj yaptırmak isteyenler ancak bir türlü cesaret bulamayanlar için merak edilen soruların başında gıdıklanma durumu gelmektedir. Masaj yapılırken huylanacağını, gıdıklanacağını düşünenler oldukça fazladır. Aslında sert baskı uygulanan deri ve kaslarda gıdıklanma meydana gelmez. Bu gıdıklanma daha yumuşak dokunuşlarda gözlemlenir.

Bu nedenle özellikle profesyonel bir masöz veya masör tarafından masaj uygulaması yaptıracaksanız endişe etmenize gerek yok. Gıdıklanmayacaksınız.

  1. İç Çamaşırlarımı Çıkarmak Zorunda Mıyım?

Elbette iç çamaşırlarınızı çıkarmak zorunda değilsiniz. Hatta mayo altı veya slip mayo giyerek de masaj için hazırlanabilirsiniz. Ancak sütyenin çıkarılması gerekmektedir ancak çıplak olsanız dahi üzeriniz belli ölçüde havlu ile örtülü olacağı için endişe duymanıza gerek yoktur.

  1. Ağrılarım Daha Çok Artar Mı?

Yanlış düşüncelerden biri de eklem ağrısı olan kişilerin masajdan sonra ağrılarının artacağından endişe etmeleridir. Aksine uzman kişilerce gerçekleştirilen masaj uygulamaları ağrıları arttırmaz, tam tersi ağrıların dindirilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de son derece önemlidir. Faydalarını düşündüğümüzde masajın ağrıları dindirmede kullanılan bir tıbbi alternatif uygulama olduğu unutulmamalıdır.

  1. Masözümüzü Kendimiz Seçebilir Miyiz?

Genellikle akıllarda yer eden ancak çekinildiği için bir türlü dile getirilemeyen bir sorudur. Zannedilir ki masaj yapacak kişiyi seçmek, diğer masörü veya masözü gücendirebilir. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Elbette herkes kendisine masaj uygulaması yapacak kişiyi seçme özgürlüğüne sahiptir. Bu nedenle endişe etmeden rahat bir şekilde bu talebinizi bize iletebilirsiniz. Salonumuzda bu özgürlüğe sonuna kadar sahipsiniz.

Bu denli basit sorular kişilerin akıllarını meşgul etmektedir. Ancak masaj salonu deneyiminin ardından tüm merak edilenler cevap bulur. Kendinizi bu şifadan mahrum etmeyin ve masaj terapisi için randevu alın.