elit masöz kızlar

Profil Detayı

Vücudunuzun İhtiyacı Olan Tek Şey Masaj!
Türkçedeki masaj sözcüğü, Arapçada dokunma yani “mass” ve Yunancadaki “yoğurma” anlamına gelen “massein” sözcüklerinin bir araya gelmesi ile türetilmiştir. Yaklaşık beş bin yıldır uygulanan ve alternatif tıp tekniklerinden biri olan masaj, pek çok farklı şekilde kişiye sunulur Masaj yaptıran kişinin istekleri ve şikâyetleri göz önünde bulundurularak farklı masaj çeşitleri uygulanır.
Masaj, selülitten romatizmaya, romatizmadan lef sistemlerine ve daha pek çok sağlık ve cilt sorununa çözüm oluyor. Çeşitli darbeler ve ovma teknikleri ile yapılan masaj kan dolaşımının dokulara daha iyi ulaşmasını sağlar. Özellikle fizik tedavide uygulanan bir yöntem olan masaj, eve gelen masöz gibi profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde daha iyi sonuçlar verir.
Her ne kadar belirli bir kesim tarafından lüks adına yapılan keyfi bir uygulama olarak görülen masaj, lüks değil tıbbi bir ihtiyaç ve rahatlama yöntemidir. Çoğu zaman yorgun ve işlevlerini düzenli olarak yerine getiremeyen organlara yapılan masaj, bu organların eski haline dönmesi için uygulanan koruma tedavisidir.
Türkiye’de Masaj Nerelerde Yapılır?
Spor salonları
Saunalar
Evler
Hamamlar
Kaplıcalar
Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri
Hastaneler
Oteller
Tatil köyleri
Özel masaj merkezleri

Pek çok insan tarafından çok kolay yapıldığı düşünülen masaj, aksine en eski ve en zor tedavi yöntemlerinden biridir Masajın doğru yapılması ve kişinin ihtiyacı olan yöntemlerin uygulanması çok önemlidir.
Masajın Ruha, Bedene ve Zihne Faydaları
Kilo verme dâhilinde bir program uygulayan kişilere uygulanan masaj, boşalan yağ hücrelerinin sarkmaması için en etkili yollardan biridir. Vücutta deforme olan bölgelerin düzelmesini sağlar ve kasların rahatlamasına yardımcı olur. Masaj günümüzde en çok doktor önerisi üzerine felç, romatizma ve kanser hastalıklarında uygulanır. Masaj sayesinde hastanın ağrıları azalır ve psikolojik olarak da rahatlama sağlanır.
Masajdan sonra kişi kendini daha enerjik ve mutlu hisseder. Hastalıkların yanı sıra günlük hayatın yorucu temposundan dolayı sürekli ayakta olan ve strese maruz kalan kişiler tarafından da masaj uygulaması kısa aralıklarla yaptırılır. Baş ağrılarının azalmasını ve stresin atılmasına yardımcı olan masaj, vücuttan toksinlerin atılmasını da sağlar. Kişilerin masajdan en iyi sonuçları elde edebilmeleri için kesinlikle evde masaj ve uzman kişilerden bu terapiyi almaları gerekir.