choyang termal masaj yatağı faydaları

Profil Detayı

Masaj Nedir?

Masaj kan dolaşımını düzenli sağlamak sinir ve kas sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olarak elle, çeşitli yardımcı aletlerle veya yağlarla vücuda uygulanan bir rahatlama yöntemidir. Daha çok bir bölgeyi rahatlatmak, şişkinliği yok etmek ağrıyı hafifletmek amacıyla uygulanmaktadır. İlk kez Çin’de uygulanmaya başlayan masaj günümüze dek tedavi amaçlı popülerliğini süregelmiştir.

Woman Enjoying A Massage In A Spa Setting

Masajın Önemi

Günümüzde yoğun iş temposundan ve günlük yaşamın verdiği stresten arınma amacıyla sık sık başvurulan bir yöntem olan masaj uygulanmaya başladığı zamanlardan bu yana çeşitliliğini arttırarak hayatımızda daha çok yer almaya başlamıştır. Çeşitliliği gün geçtikçe artan masaj yöntemi uzman ellerle masaj salonlarında uygulanmaktadır. Bilinmelidir ki tedavi ve rahatlama amacıyla yaptırdığınız masajlar için mutlaka işinin uzmanına gitmelisiniz aksi takdirde yanlış yapılan bir masaj sağlığınız açısından ciddi sorunlara sebep olabilir. Uzman kadrosuyla Beylikdüzü masaj salonu, Avcılar masaj salonu sizlere dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Dünya üzerinde uygulanan onlarca masaj tekniği vardır. Bunlardan en çok tercih edilenleri; sıcak taş yöntemi, aromatik yağlarla yapılan masaj,thai masajı, akubas tekniği ki bu yöntem masajın yaratıcısı olan Çin’ler tarafından uygulanmaya başlanmış olup akapunkturun iğne kullanılmadan uygulanan şeklidir.

113350608

Kilo ve Selülitlerden Kurtulun

Verdiğiniz kilolar sebebiyle vücudunuzun sarkmasından endişeliyseniz doğru uygulanan bir masaj tekniği ile kilo kaybıyla oluşacak sorunların önüne geçmiş olabilirsiniz. Yine düzenli uygulanan bir masaj yöntemiyle selülitlerinizden kurtulmanız da mümkündür. Yani masaj aslında keyif veya lüks değildir. Masaj esnasında vücudumuz endorfin salgıladığı için psikolojik rahatsızlıklar için de mucizevi bir yöntemdir. Belki de sadece günün yorgunluğunu atmak amacıyla yaptırdığımız bir masaj sağlığımızın vazgeçilmezlerindendir ve uygun teknikle ile ulaşabilirsiniz.

Uzak doğu menşeili olan ve günümüzde tüm dünyada talep gören masaj ülkemizde ise hamam kültürünün içinde yerini almıştır.