ayak masajı nasıl yapılır

Profil Detayı

MASAJ TÜRLERİ

Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde olmakla birlikte dünya genelindeki pek çok ülkede başlı başına bir kültür olarak kabul edilen masaj kültürü, her geçen gün yaşam kalitesinin üst standartlara ulaşmasıyla birlikte Türkiye’de de revaçtadır. Eski tarihten bu yana bir simge haline gelen hamam geleneği sayesinde pek çok kişinin tercih ettiği masaj kültürü, hamamların yanı sıra bu kültürün yansıtılmasında önemli rollere sahip olan masaj salonlarında ve güzellik salonlarında da uygulanabilmektedir.

masajtuerleri184701626

Masaj Kültürü

Masaj kültürü aslında bireyin hem fiziksel, hem ruhsal, hem de duygusal anlamda bir rahatlama sürecine girmesini ve pozitif düşünceler yakalamasını amaç edinmektedir fakat Çin tıbbının da bir getirisi olarak bu masaj kültürü aynı zamanda sağlık problemlerinin giderilmesi için de kullanılmaktadır. Son zamanlarda doktorların da masaj kültürünü alternatif tıbbın içerisine yerleştirerek, hastalarına bu uygulamayı önermeleri, masajın saygınlığını giderek artırmıştır bu nedenle masaj kültürü de çeşitlenmiştir.

Masaj Çeşitleri

Masaj çeşitleri uygulanışlarına ve amaçlarına göre çeşitlenmektedir. Bu masajlar içerisinde bölgesel problemlerin onarılması amacıyla yapılan bölgesel masajlar, sportif aktiviteler öncesi ve sonrasında uygulanan spor masajları, kan dolaşımı bozukluğu olan selülitlerin giderilmesinde uygulanan selülit masajları, İsveç masajı, Thai masajı, Roma masajı, Bali masajı gibi yöresel masajlar, çeşitli yağlar, bitkiler ve taşlarla uygulanan taş masajları, aromarelax masajlar, anti-stres masajları ve aromaterapi masajları, Reiki, çikolata terapisi gibi terapi masajları gibi çok sayıda masaj çeşidi yer almaktadır. Bu masajların her biri farklı ekipmanlarla ve farklı sürelerde yapılmaktadır.

masajtuerleri231571286

Masaj yaptırmak, pozitiflik için oldukça önemlidir bu nedenle bireylerin masaj kültürüne yönelmeleri de son derece önem arz etmektedir. Bu masajlardan en uygun olanı kararlaştırarak, kendilerini şımartmak isteyen bireyler son derece steril ve kaliteli hizmet sunan masaj salonlarında seanslara katılabilirler.