masaj salonu fatih

Profil Detayı

En Çok Tercih Edilen Masaj Türleri

Günlük yaşantımızda yoğun bir tempo içerisinde birçok farklı iş ile uğraşırken nasıl yorulduğumuzun farkına bile varmayız. Akşam olduğunda dinlenmek için bir köşeye oturunca işte o zaman yorgunluğun hafif belirtileri ortaya çıkar ve hemen ilk akla gelen şeylerden biriside keşke iyi bir masaj yapan olsa diye düşünürüz. İşte bu durumlarda size iyi gelecek ve çok fazla tercih edilenmasaj çeşitleri nelerdir?

En Çok Hangi Tür Masaj Tercih Ediliyor

Hepinizin kaç çeşit masaj vardır diye sorduğunu tahmin ediyorum. Bunu cevaplamak oldukça zor fakat bazı masaj türleri daha fazla tercih ediliyor. En klasik masaj türünün İsveç Masajı olduğunu söyleyebiliriz. Vücudun rahatlamasına ve günlük aktivitelerin ardından yorgun kasların gevşemesine birebir bir masaj türüdür. Ayrıca gün içinde yaptığımız işlerden dolayı kaybettiğimiz enerjiyi tekrar toplamamıza yardımcı olmaktadır. Sağlıkta önemli bir yeri olan medikal masaj ise daha çok problemli olan bölgeye ve tıbbi kremler kullanılarak uygulanır. Bu masaj türü problemli bölgelere özenle yapılmalıdır. Bir diğer masaj türü ise bölgesel masajdır. Bu masaj türü medikal masajda olduğu gibi sorun yaşanan bilgelere uygulanır. İhtiyaç olan kısımlara göre ve probleme göre masaj tekniği değişiklik gösterir.

Masaj Ve Faydaları

Masajın nasıl yapıldığı konusundan ziyade kimin yaptığı önemlidir. Uzman bir kişi tarafından yapılan masajın faydaları oldukça fazladır. Uzman bir masör probleme göredoğru masaj tekniği seçecektir.